Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

LOGOPEDA

Drodzy Rodzice!

       Rozwój mowy jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko. Trwa on przez wiele lat i przebiega w indywidualnym rytmie. Dziecko, które idzie do pierwszej klasy, powinno wymawiać wszystkie głoski prawidłowo, mieć bogate słownictwo dotyczące jego życia, otoczenia oraz umieć budować poprawne pod względem gramatycznym i logicznym zdania.  Prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia w nauce czytania i pisania.

 

W SZKOLNYM KĄCIKU LOGOPEDYCZNYM
znajdą Państwo rady
oraz propozycje ćwiczeń i zabaw usprawniających,
wspomagających wymowę,
które można wykonywać z dzieckiem w domu,
jak również inne ciekawostki z dziedziny logopedii.

 

Pamiętajmy, że wada wymowy jest uciążliwa przede wszystkim dla dziecka i nie jest jego winą, więc pomóżmy mu i zadbajmy o to, aby prawidłowo mówiło i pięknie się wypowiadało.

 

 

 

 

 

 

 Zajęcia logopedyczne w szkole i w domu

 

 

Terapia logopedyczna obejmuje ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń wymowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację i ćwiczeń oddechowych, proponowane są ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój mowy dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie. Terapia logopedyczna prowadzona jest do momentu wyeliminowania lub złagodzenia zaburzenia, stanowiącego powód objęcia dziecka opieką logopedyczną. Bardzo ważne jest, by w sytuacjach pojawienia się jakichkolwiek zaburzeń, jak najwcześniej podjąć terapię logopedyczną i kontynuować ją aż do osiągnięcia zadowalającego efektu. Podjęcie terapii logopedycznej oznacza konieczność utrwalania uzyskanych efektów w domu. Nawet kilkuminutowe, ale codzienne ćwiczenia rodzica z dzieckiem, są dużą pomocą.

Logopeda Dorota Dziedzic

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2023-05-04 13:03:41
Data edycji: 2024-03-03 17:29:43
Ilość wyświetleń: 1850

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej