Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

REALIZACJA ZADAŃ PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI DZIAŁANIA W KWIETNIU

    W ramach programu Laboratoria Przyszłości w kwietniu uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu programowania robotów Photon, wyznaczali trasę przejazdu oraz nagrywali dźwięk. Pracując z automatem poznawano, czym jest sztuczna inteligencja. Stawiano kolejne kroki z zakresu programowania i kodowania.

    Dużym zainteresowaniem cieszyły się lekcje z wykorzystaniem klocków LEGO. Podczas zajęć uczniowie budowali roboty, poznawali możliwości jakie posiadają modele, w których mogą zostać zastosowane dodatkowe elementy napędowe i sterujące ich ruchem. W pojazdach montowano elementy napędowe - silniki i przekładnie zębate.

    W kwietniu pogłębiano również tajniki wiedzy z zakresu druku 3D. Zapoznawano się z możliwościami, jakie daje druk 3D w przemyśle, budownictwie, medycynie oraz innych dziedzinach nauki. Uczniowie chętnie śledzili proces drukowania modeli. Ten nowoczesny sprzęt zapewnia atrakcyjny, angażujący przekaz wiedzy i z pewnością przyczynia się do rozwoju kreatywności i umiejętności technicznych. Wdraża uczniów do obsługi nowoczesnych urządzeń i korzystania z niezbędnego oprogramowania.

    W Laboratorium Przyszłości odbyły się także zajęcia z biologii i geografii. Angażowanie uczniów przez doświadczenia pozwala zainteresować klasę naukami przyrodniczymi. Poprzez zajęcia młody człowiek staje się odkrywcą, uczy się pozyskiwania i analizowania danych. Co więcej, ćwiczenia praktyczne pomagają mu lepiej zapamiętać omawiany materiał. Podczas zajęć realizowane były następujące tematy:

- Tkanki roślinne.

- Ryby – kręgowce środowisk wodnych.

- Budowa i rola układu nerwowego.

- Wielkie miasta Europy – Paryż i Londyn.

    Na zajęciach koła filmowego uczniowie nie tylko rozwijali zainteresowania artystyczne, ale również poszerzali wiadomości z różnych przedmiotów na przykład: języka polskiego, plastyki, techniki, przyrody. W kwietniu uczestnicy koła fotografowali wiosenną przyrodę oraz nagrywali krótkie filmiki dotyczące losów mitologicznych bohaterów. Przygotowując poszczególne sceny zadbano o odpowiednie kostiumy ulepionych własnoręcznie z plasteliny bohaterów oraz niezbędne rekwizyty. Młodzi filmowcy zaangażowani w tworzone dzieło pobudzali swą kreatywność, uczyli się inaczej patrzeć na otaczający świat. Kółko filmowe jest wspaniałą okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym z możliwością nagrywania, który nasza szkoła zakupiła w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

 

Data dodania: 2023-05-18 08:22:50
Data edycji: 2023-05-18 08:24:52
Ilość wyświetleń: 174

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej