Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Ogólnopolski Projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Ogólnopolski Projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

    W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła brała udział w projekcie Fundacji „Dbam o Mój z@sięg”   pt.  „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”,  który jest projektem bezpłatnym skierowanym do wszystkich szkół podstawowych.

    Projekt "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo" wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa określone przez MEiN na rok szkolny 2021/2022, tj. pkt.4.

    Główną ideą projektu jest wspieranie szkół we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. 

    Korzyścią z dołączenia do ogólnopolskiej sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo jest dostęp do innowacyjnego programu Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo i bieżące wsparcie w jego realizacji, bezpłatny dostęp do realizowanych diagnoz szkolnych oraz szeregu materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny cyfrowej i ważności relacji osobistych;

    Nauczyciele mieli możliwość udziału w dedykowanych webinariach i konferencjach tematycznych, w których zdobywali potrzebną wiedzę na temat zagrożeń związanych z cyfryzacją. Otrzymywali wsparcie w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej. Mieli również możliwość wymiany doświadczeń w ogólnopolskiej społeczności Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo. Szkolenia pokazały jak roztropne korzystać w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne).Na zakończenie tegorocznych działań Fundacji „Dbam o Mój z@sięg” uczniowie  oraz nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskim badaniu pt. „OCENA JAKOŚCI RELACJI SZKOLNYCH” realizowanym w całej Polsce wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Szkoła za całoroczną realizację projektu otrzymała certyfikat.

Koordynatorzy

Data dodania: 2022-06-20 11:00:30
Data edycji: 2022-06-21 11:01:24
Ilość wyświetleń: 276

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej