Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE W SZKOŁACH ODPOWIEDZIALNYCH CYFROWO

TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE W SZKOŁACH ODPOWIEDZIALNYCH CYFROWO

    W dniach 22.10 - 26.10.2021r. w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” w naszej szkole podjęte zostały działania pod hasłem ’’DBAMY O DOBRE RELACJE’’. Nauczyciele oraz rodzice uczestniczyli w bezpłatnych szkoleniach w ramach kampanii pt.: „DOBRZE, ŻE JESTEŚ” organizowane przez Fundację „Dbam o Mój Z@sięg”.

    We wszystkich klasach, przeprowadzono pogadanki nt. relacji międzyludzkich, relacji ze sobą samym,a także o tym, jak zadbać o dobre samopoczucie i emocje, jak nawiązywać serdeczne relacje w realu, jak również w Sieci. Uczniowie wszystkich klas wykonywali plakaty nawiązujące do cytatów o przyjaźni, relacjach, emocjach, dobroci, uśmiechu, życzliwości ,które umieszczali na gazetkach szkolnych.

    Miniony tydzień upłynął w niezwykłej atmosferze Dnia Uśmiechu - poniedziałek, Dnia Miłych Słów - wtorek, Dnia Spełniania Dobrych Uczynków - środa, Dnia Bez Telefonu i Urządzeń Cyfrowych – czwartek oraz Dnia Życzliwości i Tańca - piątek, który na zakończenie tygodnia, przyczynił się do integracji całej społeczności szkolnej. Były wspólne rozmowy o emocjach, gry i zabawy integracyjne, gimnastyka na wesoło, a na przerwach międzylekcyjnych uczniowie mieli możliwość zatańczyć popularny taniec integracyjny „Belgijka”, przy którym wszyscy świetnie się bawili. W tym szczególnym Dniu Życzliwości, przedstawiciele klas obdarowywali całą społeczność szkolną „Medalem życzliwości”, który ma nam przypominać, że bycie miłym, okazywanie dobra i rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

    Miejmy nadzieję, że ten niezwykły tydzień dbania o dobre relacje, będzie nie tylko miłym wspomnieniem, lecz potrwa do końca roku szkolnego i jeden dzień dłużej…

Koordynatorzy

Data dodania: 2021-11-05 12:07:10
Data edycji: 2021-11-08 19:05:09
Ilość wyświetleń: 569

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej