Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

ZAWSZE RAZEM

    W roku szkolnym 2022/2023 klasy I – III realizowały program profilaktyczny „Zawsze razem”.  Głównym celem programu było przybliżenie dzieciom problematyki związanej z wirusem HIV oraz z chorobą AIDS, kształtowanie u dzieci właściwych postaw
i zachowań wobec słabszych rówieśników, budowanie przyjaźni i więzi między dziećmi, unikanie zachowań ryzykownych oraz podejmowanie zdrowych wyborów.

    Program był realizowany poprzez różnorodne formy: pogadanki, pracę z książką, spotkanie z higienistką szkolną i prelekcja na temat chorób zakaźnych, szczepień i zachowań profilaktycznych oraz wykonanie plakatów.

    Każdy uczeń otrzymał kolorowankę „Zawsze Razem”. Książeczka poprzez obrazki i tekst opowiadała historię chłopca, który zmagał się z nieuleczalną chorobą oraz wskazywała dzieciom właściwe i niezagrażające zdrowiu zachowania.

    Dzieci dowiedziały się także, czym są choroby przewlekłe i zakaźne, jak można się nimi zarazić i co robić, żeby nie chorować.

    Takie zajęcia miały na celu między innymi  przybliżenie uczniom tematyki związanej ze zdrowym funkcjonowaniem człowieka oraz z sytuacją stanu chorobowego, a także kształtowanie postawy tolerancji wobec osób chorych, jak również okazywanie im należytego szacunku.

Data dodania: 2023-05-08 12:22:33
Data edycji: 2023-05-08 12:23:52
Ilość wyświetleń: 298

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej