Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wycieczka zawodoznawcza do zakładu produkcyjnego w Czeluśnicy

Wycieczka zawodoznawcza do zakładu produkcyjnego w Czeluśnicy

    13 stycznia 2022 r. uczniowie klasy 8a zwiedzili oddział produkcyjny ERKO w Czeluśnicy k. Jasła.  Siedziba tej firmy znajduje się w Jonkowie k. Olsztyna. Jest to spółka rodzinna.

    Uczniowie zostali oprowadzeni przez specjalistów  po obszernej hali  produkcyjnej i zapoznani z produkcją różnego typu końcówek kablowych, złączek kablowych, narzędzi do prac elektrycznych i motoryzacyjnych oraz coraz bardziej skomplikowanych detali lotniczych. Mieli okazję zaobserwować pracę specjalistycznych maszyn wykorzystywanych w procesie produkcji. Firma elektrotechniczna jest jednym z wiodących producentów w Polsce. Posiada nowoczesny, stale rozbudowywany park maszynowy, specjalistyczną izbę pomiarową, wyspecjalizowaną kadrę techniczną oraz działy: produkcyjny, obróbki ręcznej, myjni, frezowania, kontroli jakości i pakowalnia, gdzie wydawane są gotowe produkty dla odbiorców. Prowadzi też prace badawczo-rozwojowe nad testowaniem narzędzi i technologią obróbki materiałów trudnoobrabialnych. Skomplikowana produkcja wymaga zaangażowania w jej proces doświadczonej załogi. Zakład stale się rozwija, co powoduje, że cały czas potrzebuje rąk do pracy. Doskonali umiejętności pracowników obecnie zatrudnionych. Współpracuje z wieloma szkołami średnimi. Oferuje staże i praktyki oraz możliwość zatrudnienia po odbyciu stażu. Oferta skierowana jest głównie dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych i technicznych o profilu: mechanika, obróbka skrawaniem, elektrotechnika, mechatronika i pokrewne, studentów wydziałów technicznych o kierunkach takich jak m. in. budowa maszyn, elektrotechnika, energetyka, elektronika i automatyka czy mechatronika.

    Młodzież poznała kwalifikacje, jakich poszukują pracodawcy wśród przyszłych pracowników. Dowiedziała się, jak wygląda ścieżka rozwoju w danej firmie oraz ile można zarabiać na konkretnym stanowisku. W przyszłości zakład będzie potrzebował ludzi wykształconych, fachowców technicznych z  umiejętnościami językowymi, którzy będą umieli obsługiwać zautomatyzowane maszyny produkcyjne.

    Dziękujemy p. Elżbiecie Bożek (rodzic ucznia) za zorganizowanie spotkania klasy 8a z pracodawcą z regionu w formie Drzwi Otwartych.

Agata Zastawny, Ewa Raś

Data dodania: 2022-01-17 11:45:16
Data edycji: 2022-01-17 11:46:58
Ilość wyświetleń: 506

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej