Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

WYCIECZKA SZKOLNA KLAS SIÓDMYCH DO KRAKOWA

WYCIECZKA SZKOLNA KLAS SIÓDMYCH DO KRAKOWA

    W dniu 20 października 2021 roku – 48 osobowa grupa uczniów z klas: 7b, 7c i 7d wraz z opiekunami zebrała się wcześnie rano przed budynkiem szkoły, aby o godzinie 7:00 wyruszyć na wycieczkę szkolną do Krakowa.

    Po około dwóch godzinach podróży dotarliśmy do dawnej stolicy Polski.

    Pierwszym etapem naszej wycieczki była wizyta w krakowskim ZOO. Podziwialiśmy różnorodne zwierzęta, zaś najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z dzikimi kotami: lwami azjatyckimi, tygrysem amurskim, jaguarem, który dumnie przechadzał się po swoim wybiegu. Jednak najdłużej zatrzymaliśmy się przy okazałych słoniach oraz żyrafach, które mogliśmy podziwiać z bliskiej odległości.

    Następnie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Przepiękna pogoda umożliwiła podziwianie panoramy Krakowa, która pozostawiła w uczestnikach wycieczki niezapomniane wrażenia.

    Kolejnym punktem programu wycieczki był Rynek Starego Miasta, słusznie słynie on w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, który zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby. Natomiast przy pomniku Adama Mickiewicza zrobiliśmy wspólne zdjęcie upamiętniające wycieczkę. Prosto z Rynku udaliśmy się zabytkowymi ulicami Krakowa na Wawel.

    Podczas zwiedzania wzgórza Wawelskiego uczestnicy wycieczki podziwiali renesansowy dziedziniec Zamku Królewskiego oraz Katedrę Wawelską - symbol wiary, dumy i świetności dawnych czasów. Następnie udaliśmy się do Smoczej Jamy. Najpierw pokonaliśmy wiele schodów, aby znaleźć się w skalnej pieczarze. Po wyjściu ze Smoczej Jamy, podziwialiśmy ziejącą ogniem rzeźbę wawelskiego smoka, zakupiliśmy pamiątki na straganach u stóp Wawelu.

    Później podążyliśmy do ostatniego miejsca w napiętym planie wycieczki jakim był stadion Cracovii. Zwiedzanie z przewodnikiem zaczęliśmy od wizyty w małym muzeum klubowym przy recepcji dla VIP-ów. Znajduje się w nim cała udokumentowana historia klubu. Można zobaczyć pierwsze stroje zawodników, proporce, piłki i puchary. W tym momencie należy wspomnieć, że Cracovia to najstarszy klub sportowy w Polsce, który powstał w 1906 roku. W muzeum znajduje się także specjalne miejsce poświęcone wyjątkowemu kibicowi, Papieżowi Janowi Pawłowi II, który całe życie był wiernym kibicem „Pasów”. Po krótkiej wizycie w muzeum przeszliśmy do tunelu, którym zawodnicy wychodzą na murawę. Stromymi schodami wyszliśmy na murawę, gdzie mogliśmy sfotografować okazały stadion.

    Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie.

    To był naprawdę wspaniały czas, który tam spędziliśmy. Wszyscy byli zadowoleni ze zwiedzania tak wspaniałego zabytkowego miejsca. Mogliśmy poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski.

    Wyjazd dostarczył nam wiele wrażeń, wzbogacił naszą wiedzę, był okazją do praktycznej weryfikacji wiedzy zdobytej na lekcjach.

    Mamy nadzieję, iż jeszcze nie raz uda nam się wyjechać na tak ciekawą wycieczkę. Zmęczeni, oszołomieni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

 

Uczestnicy wycieczki szkolnej do Krakowa

Data dodania: 2021-10-26 09:21:15
Data edycji: 2021-10-28 10:51:55
Ilość wyświetleń: 773

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej