Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

    Bałtów stał się miejscem tegorocznej wycieczki uczniów klas czwartych i szóstej Szkoły Podstawowej w Brzostku. Drugiego dnia czerwca, wczesnym rankiem, wraz z opiekunami i w doskonałych nastrojach, dzieci wyjechały do Jura Parku, gdzie czekało na nich wiele atrakcji łączących naukę z zabawą.

    Całodniową wędrówkę rozpoczęto od ścieżki dydaktycznej, wzdłuż której uczniowie mogli podziwiać ponad sto modeli prehistorycznych zwierząt. Mieli też możliwość bezpośredniego obejrzenia wielu egzotycznych gatunków oraz spotkania „oko w oko” ze stworzeniami, które niegdyś liczne w Europie, dziś stanowią rzadkość.

    Następnie pomarańczowymi gimbusami, rodem z amerykańskich szkół, pojechali do zwierzyńca. Alpaki, strusie, jelenie, żubry i całe mnóstwo innych zwierząt „pukało” niemalże w okna schoolbusów, domagając się uwagi zwiedzających. Słuchając opowieści przewodnika, uczniowie poznali zwyczaje obserwowanych zwierząt. Doskonałym uzupełnieniem terenowej lekcji przyrody był spacer „dolną częścią” Zwierzyńca Bałtowskiego. Mieszkają tu tęczowo upierzone papugi, żurawie koroniaste, ibisy, ostronosy, szopy pracze, kangury, makaki, guźce i inne zwierzęta. Zwierzyniec Bałtowski jest idealną okazją do przeprowadzenia terenowej lekcji biologii i geografii.

    Uczniowie odwiedzili również Kino Emocji – Cinema 5D, które działa na wiele zmysłów równocześnie. Ruszające się niespodziewanie fotele, nagłe powiewy „wiatru” czy wreszcie oblewająca widzów woda powodowały radosne okrzyki i salwy śmiechu, którym nie było końca. Uzyskane efekty pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

    W Muzeum Jurajskim dzieci podziwiały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi.

    Ciekawym punktem naszego pobytu było magiczne miejsce zwane Sabatówką. Tu sympatyczne czarownice oprócz „czarów” przygotowały dla dzieci rozgrywki sportowe w rzucaniu do wyznaczonego celu i przeciąganiu liny. Na zakończenie wycieczki uczniowie spędzili czas na placu zabaw korzystając z trampolin, zjeżdżalni, huśtawek. Mogli również zakupić pamiątki. Park Bałtowski jest świetnym miejscem do zwiedzania, nauki,  zabawy i odpoczynku.

Data dodania: 2022-06-14 14:11:34
Data edycji: 2022-06-14 14:14:42
Ilość wyświetleń: 433

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej