Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wycieczka do Generatora Nauki w Jaśle

    16 marca 2023 r. uczniowie klasy 4a i 4b mieli okazję zwiedzić niedawno powstały Generator Nauki w Jaśle. Mogli skorzystać z 62 stanowisk ekspozycyjnych i interaktywnych wystaw popularnonaukowych dotyczących matematyki, chemii, fizyki oraz świata kosmosu. Mieli możliwość manewrować modelem łazika marsjańskiego, poduszkowcem, poznali działanie przekładni zębatych, odbyli przejażdżkę pojazdem na kwadratowych kołach. Ponadto zapoznali się z budową Układu Słonecznego i warunkami występującymi na planetach, a także
z możliwościami pozyskiwania energii z różnych źródeł. Dodatkowo  uczniowie odwiedzili mediatekę, czyli miejsce przeznaczone do spotkań z kulturą multimedialną i nowymi technologiami. 

    Strefy te dostarczyły uczniom wiele emocji i radości, a przy okazji mogli poszerzyć swoją wiedzę poprzez bezpośrednie działanie i eksperymentowanie na różnorodnych urządzeniach i przyrządach. Poznali ciekawe zjawiska fizyczne, biologiczne, geograficzne oraz podróże kosmiczne.  Po zakończeniu pobytu w GEN  uczniowie udali się do kina Helios w Krośnie na film pt. „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka”.

    Wycieczka zintegrowała uczniów, poszerzyła umiejętności komunikacyjne i społeczne.

Data dodania: 2023-04-05 13:59:33
Data edycji: 2023-04-05 14:04:17
Ilość wyświetleń: 331

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej