Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

WIZYTA KLAS 1 W BIBLIOTECE

WIZYTA KLAS 1 W  BIBLIOTECE

WITAJCIE PIERWSZAKI!

   Piątego listopada bieżącego roku biblioteka gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Do królestwa książek przybyli w towarzystwie wychowawczyń.

    Pierwszoklasiści bacznie rozglądali się po pomieszczeniu, w którym na regałach są ułożone liczne książki, a na ścianach ręcznie szkicowane portrety pisarzy. Śmiało rozmawiali z bibliotekarką na temat książek i ich poszanowania, zachowując się przy tym wzorowo. Dzieci przypominały, że należy myć ręce przed czytaniem, bo książki nie lubią tłustych plam oraz używać zakładek, by nie zaginać rogów kartek. Mówiły, że nie wolno pisać i rysować po książkach, rzucać nimi i po nich skakać. Znały różnice między księgarnią a biblioteką, której atutem jest korzystanie ze sporych zasobów zupełnie za darmo. Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami z baśni i bajek. Dowiedziały się, gdzie znajduje się regał z książkami dla najmłodszych dzieci i w jaki sposób są one ułożone na półkach. Utrwaliły sobie znajomość słów autor, tytuł, ilustrator, księgozbiór.

    Uczniowie klas pierwszych swoją wiedzą i zachowaniem udowodnili, że zasługują na przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W końcu niektórzy potrafią już nawet czytać samodzielnie. Wizyta w bibliotece na pewno pozytywnie wpłynie na ich rozwój i wyrabianie nawyku sięgania po książkę tak od siebie, z własnej inicjatywy.

Wychowawcy klas pierwszych i bibliotekarz

Data dodania: 2021-11-10 08:55:24
Data edycji: 2021-11-10 08:56:18
Ilość wyświetleń: 538

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej