Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

PROMOCJA CZYTELNICTWA WŚRÓD DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

 

    Biblioteka Szkoły Podstawowej w Brzostku nieustannie promuje czytelnictwo wśród uczniów. Jednym z podejmowanych działań jest projekt - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który od lat z powodzeniem realizujemy. Obecny, wieloletni ministerialny program na lata  2021-2025, do którego przystąpiliśmy, poszerzył ofertę bibliotekę o książki dla najmłodszych czytelników. Jednym z zadań programu było zorganizowanie wydarzenia promującego czytelnictwo dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Z tej okazji uczniowie klasy Vb przygotowali przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”. Na spotkanie zaproszono dyrektora szkoły oraz wychowawców wraz z przedszkolakami.

    Zawiadowca, który był  przewodnikiem po krainie bajek, oprowadził wszystkich zebranych po magicznym świecie. Na stacji „Wróżkowo” pojawiła się czarodziejka, która znana jest z wielu opowieści, a jej niezwykłe moce pragnąłby posiadać niejeden uczeń.  Kolejnym przystankiem była  „Zaczarowana” stacja, gdzie czekała na wszystkich czarownica, mająca kłopot z wyborem zawodu. Marzyła o byciu modelką lub kosmonautką, jednak to magia ostatecznie pochłonęła ją bez reszty. Gdy zawiadowca zapowiedział stację „Kapturkowo”,  widzom pokłonił się Czerwony Kapturek, wilk i babcia. Zwierz, który bywa często postrachem, okazał się jednak pomocnym i miłym stworzeniem. Zaczarowany pociąg zatrzymał się jeszcze na  stacji „Bagdad”, gdzie Sindbad opowiedział o swych męczących, ale interesujących podróżach i w „Pantofelku”, w którym Kopciuszek i siostry złośnice przedstawiły słuchaczom swoje historie.  Na peronie „Urwisowo” Bolek i Lolek oczekiwali wyjazdu na Dziki Zachód. Jaś, Małgosia i Baba Jaga przedstawili swe historie w krainie o nazwie „Piernikowo”. Ostatni postój przewidziany był na stacji „Krasnalowo”, tutaj Królewna Śnieżka i jej przyjaciele z leśnego domku zaprosili zebranych na poczęstunek.

    Występ stał się również okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Moja ulubiona postać z bajki”, w którym wzięli udział najmłodsi. Pani dyrektor Małgorzata Salacha wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe.  Zwróciła uwagę na istotę czytania, jego rolę w powodzeniu szkolnym, a także życiowym człowieka.

    Organizując lekcje biblioteczne, konkursy, przedstawienia, spotkania autorskie i inne wydarzenia czytelnicze, będziemy starać się rozbudzać wśród dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą. Pragniemy, by każdy uczeń odnalazł w sobie chęć obcowania z książką!

Data dodania: 2022-12-05 14:03:06
Data edycji: 2022-12-05 14:11:15
Ilość wyświetleń: 256

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej