Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW

    W pierwszych dniach lutego 2022 roku rodzice uczniów klas I-VIII mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach profilaktycznych „Skuteczna komunikacja z dziećmi w rodzinie - jak rozmawiać, jak słuchać, jak doradzać?” Warsztaty miały formę zajęć online, a przeprowadziła je pani socjolog, socjoteraputa oraz terapeuta uzależnień i zarazem dyrektor Instytutu Profilaktyki Zachowań Ryzykownych.

    Celem warsztatów było uświadomienie sobie, że prawidłowa komunikacja rodziców z dziećmi to umiejętność rozwiązywania konfliktów w rodzinie. Ważnym elementem szkolenia stała się  prezentacja i analiza określonych postaw aspołecznych, które mogą wystąpić u dzieci zwłaszcza  podczas długotrwałej izolacji.

    Spotkanie dało także odpowiedź między innymi na takie pytania jak: czym jest komunikacja? Jak słuchać, aby dzieci chciały z nami rozmawiać o swoich problemach?  Jak rozmawiać z dziećmi, którym towarzyszą negatywne emocje np. apatia, agresja?

    Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do większej świadomości rodziców jak rozmawiać z dziećmi i budować z nimi prawdziwą więź.

Data dodania: 2022-02-10 12:56:03
Data edycji: 2022-02-10 12:57:46
Ilość wyświetleń: 398

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej