Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Nauka to czary, które naprawdę działają.

Kurt Vonnegut 

 

    Fotografia to pasja tworzenia dzieł – zdjęć, które zatrzymują ulotne chwile. Interesowanie się tą dziedziną sztuki zwiększa kreatywność, sprawia, że na daną sprawę potrafimy spojrzeć z wielu punktów widzenia. Pasja robienia zdjęć jest nie tylko sposobem na doskonalenie swych umiejętności, ale również pracą nad samym sobą – zwiększa wrażliwość estetyczną i kreatywność.

    Uczestnicy zajęć filmowych, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuki fotograficznej, wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Panią Kingę Grygiel w jej profesjonalnym studiu pod nazwą „Uchwycone”. Pani Kinga opowiedziała zebranym o swojej pasji – uwiecznianiu na zdjęciach ludzi,  tworzeniu aranżacji rozmaitych okazji i „chwytaniu” w kadry tego, co najpiękniejsze – emocji. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia profesjonalnego sprzętu fotograficznego, garderoby oraz  świątecznych aranżacji. Poszerzyli wiedzę na temat technik robienia zdjęć, dowiedzieli się, na co zwracać uwagę podczas fotografowania, a czego się wystrzegać. Ponadto wzięli udział w świątecznej sesji fotograficznej i pod kierunkiem Pani fotograf samodzielnie wykonywali zdjęcia.

    Uczniowie wyszli ze spotkania bogatsi o wiedzę, która zapewne pozwoli im na bardziej świadome wykorzystanie zestawu fotograficznego zakupionego przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości, ale też… zachwyceni przeprowadzonymi przez Panią Kingę warsztatami!

Data dodania: 2022-11-23 13:12:09
Data edycji: 2022-11-23 13:13:58
Ilość wyświetleń: 243

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook