Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

WARSZTATY EDUKACYJNE - GAZ SYSTEM 2021

WARSZTATY EDUKACYJNE -  GAZ SYSTEM  2021

    Szkoła Podstawowa w Brzostku zakwalifikowała się do projektu „Warsztaty Edukacyjne 2021” organizowanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz System S.A. Udział w projekcje okazał się możliwy dzięki pracy plastycznej wykonanej przez uczennicę klasy VIIIa Oliwię Przebiędę. Praca ta została pozytywnie oceniona przez komisję konkursową i nasza szkoła została zakwalifikowana do dalszego etapu. Projekt był realizowany w listopadzie bieżącego roku.
    Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie oraz przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z gazem ziemnym, jego wykorzystaniem, bezpieczeństwem sieci przesyłowych, jak również przekazanie wiedzy na temat budowy gazociągów.
    Dzięki otrzymanym materiałom edukacyjnym oraz pomocom naukowym do przeprowadzania eksperymentów, uczniowie klasy VIIIa wykonywali doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii, które dotyczyły właściwości gazów. Podczas przeprowadzania eksperymentów wykorzystano przesłane filmy oraz karty pracy dla uczniów. Obserwacja przebiegu zjawisk i procesów chemicznych pozwoliła dostrzec rolę nauk ścisłych w zastosowaniach praktycznych. Uczniowie dowiedzieli się, że gaz ziemny to rodzaj paliwa występującego w stanie lotnym. Gaz ten można skroplić i sprężyć. Można podnieść jego ciśnienie do wysokości dopuszczalnego ciśnienia roboczego w gazociągu. Rurociągi takie są zabezpieczane przed korozją tzw. ochroną katodową, aby zapewnić bezawaryjność sieci przesyłowych.
    Zorganizowano również dla uczniów konkurs wiedzy dotyczący właściwości i sposobów transportu gazu ziemnego. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VIIIa: Oliwia Przebięda, Filip Dobosz, Krystian Kopeć. Biorący udział w projekcie oraz laureaci konkursu otrzymali nagrody.

Data dodania: 2021-12-08 09:53:45
Data edycji: 2021-12-08 09:56:11
Ilość wyświetleń: 424

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej