Uwaga! W dniu 26 czerwca 2026 r. (zakończenie roku szkolnego) autobusy rano kursują tak jak codziennie w roku szkolnym. Odwozy spod szkoły o godz. 11.15
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

W zgodzie z naturą – piknik ekologiczny klas trzecich

W zgodzie z naturą – piknik ekologiczny klas trzecich

      18 czerwca 2026 roku uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Brzostku uczestniczyli w pikniku ekologicznym zorganizowanym w ramach programu „Czyste Powietrze”. Był to dzień pełen aktywności, ruchu na świeżym powietrzu, kontaktu z przyrodą oraz zdobywania wiedzy ekologicznej. Wyprawa rozpoczęła się od pieszej, blisko czterokilometrowej wędrówki do Zawadki Brzosteckiej. Piękna pogoda i malownicze krajobrazy sprzyjały rozmowom oraz wspólnemu odkrywaniu uroków najbliższej okolicy. Na uczestników czekał słodki poczęstunek – lody oraz zdrowa, niegazowana woda. Podczas pobytu w Zawadce uczniowie rozegrali mecz na boisku do siatkówki plażowej oraz korzystali z urządzeń siłowni plenerowej, ćwicząc pod gołym niebem i aktywnie spędzając czas. Kolejnym etapem wyprawy była wymagająca, leśna wędrówka krętymi ścieżkami prowadzącymi na cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej. Położona wysoko wśród lasów nekropolia zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Uczniowie mogli nie tylko poznać fragment lokalnej historii, ale również przekonać się, jak ważna jest troska o miejsca pamięci. Cmentarz, mimo swojego położenia, jest bardzo zadbany, co świadczy o zaangażowaniu mieszkańców Zawadki Brzosteckiej oraz trosce o zachowanie historycznego dziedzictwa. Po zejściu z leśnego szlaku na uczniów czekał grill przygotowany przez rodziców. W altanie można było skosztować gorących kiełbasek i pieczonego chleba, a wspólny posiłek stał się okazją do integracji i odpoczynku po długiej wędrówce.

      Ważnym punktem pikniku był quiz ekologiczny dotyczący ochrony środowiska i dbałości o czyste powietrze. Uczniowie rozwiązywali również zagadki, łamigłówki i rebusy związane z programem „Czyste Powietrze”, wykazując się dużą wiedzą i świadomością ekologiczną. Za aktywny udział otrzymywali drobne upominki, ekologiczne gadżety, długopisy, a także słodkie niespodzianki – wafelki i cukierki. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Brzostek w ramach działań dotyczących poprawy jakości powietrza. Nie zabrakło również zabaw i gier na świeżym powietrzu. Aromat lasu, śpiew ptaków, aktywność fizyczna oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że był to dzień pełen radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

     Piknik ekologiczny pokazał, że nauka o ochronie środowiska może odbywać się w sposób atrakcyjny i praktyczny, a kontakt z naturą jest najlepszą lekcją odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-25 23:07:05
Data edycji: 2026-06-25 23:51:06
Ilość wyświetleń: 6

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej