Czcionka:

A+A-

Kontrast:

UDZIAŁ UCZNIÓW W PROGRAMIE PROFILAKTYCZNYM „DEBATA”

    W dniach 14-15 czerwca 2022 r. uczniowie klas siódmych wzięli udział w zajęciach programu rekomendowanego w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego DEBATA.

    Zajęcia prowadzone były na zasadzie dialogu, rozmowy, wzajemnej wymiany uwag i spostrzeżeń. Trener w ciekawy i kreatywny sposób przedstawił m.in. wiedzę naukową  na temat alkoholu etylowego i historię jego powstania, przytaczał rzetelne fakty na oraz przywołał swoje osobiste świadectwo związane z całkowitą rezygnacją z picia alkoholu. Uczniowie wraz z prowadzącym wyznaczali „korzyści” oraz  „straty” jakie niesie ze sobą używanie napojowych alkoholowych, jak również wyliczali tzw czynniki chroniące, które wpływają na zmniejszenie lub całkowitą rezygnację ze spożywania alkoholu.

    Warsztaty te nie tylko podniosły poziom wiedzy uczniów na temat substancji psychotropowych, ale dzięki nim młodzi ludzie mieli szansę na weryfikację swojej wiedzy oraz zmianę dotychczasowych przekonań. W czasie ich trwania siódmoklasiści także kształtowali i formowali swoją asertywność, jak również wyrabiali zdrowe nawyki.

pedagog szkolny

Data dodania: 2022-06-23 13:23:40
Data edycji: 2022-06-23 13:25:24
Ilość wyświetleń: 168

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej