Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

SZKOŁA PAMIĘTA…

SZKOŁA PAMIĘTA…

    „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się   w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

    Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

    W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły działający w różnych organizacjach szkolnych: Klubie Młodego Obywatela, Wolontariacie, Caritasie, Samorządzie Szkolnym wraz ze swoimi opiekunami  odwiedzają cmentarz parafialny, porządkują bezimienne i opuszczone groby, zapalają znicze, składają wiązanki kwiatów oraz przygotowują gazetki ścienne poświęcone lokalnym bohaterom oraz postaciom ważnym dla historii naszego regionu.

    Święto Zmarłych jest zachętą do zadumy, do przemyśleń o przemijającej historii, którą warto utrwalać dla potomnych, bo  człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim...

Data dodania: 2021-10-28 09:44:11
Data edycji: 2021-10-29 14:35:11
Ilość wyświetleń: 474

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej