Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO - FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG

SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO - FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do wspólnoty Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo Fundacji Dbam O Mój Z@sięg. Przedsięwzięcie to wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, tj. punkt 4 (Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.) oraz punkt 5 (Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

SOC to ogólnopolski, bezpłatny projekt dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce, którego głównym celem jest wspólna praca zmierzająca do przygotowania uczniów, nauczycieli i rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci. Szkoły zrzeszone w projekcie poszukiwać będą równowagi między światem cyfrowym i tym rzeczywistym. Szkoła otrzymała  specjalny kod, dzięki któremu może realizować różnorakie projekty, kampanie społeczne i inne oddziaływania i przedsięwzięcia.

Już od września 2021 roku rozpoczną się gruntowne badania uczniów dotyczące oceny jakości relacji szkolnych. Koordynatorzy, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice będą mieli możliwość uczestnictwa w darmowych webinarach. W  niedługim czasie pojawią się konferencje naukowe dla naszej społeczności oraz nowe materiały edukacyjne przygotowane przez  fundację.

 

Zachęcamy  całą społeczność szkolną  do zaangażowanie się w to przedsięwzięcie, aby bezpieczne i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych.

Koordynatorzy

Data dodania: 2021-09-22 11:20:08
Data edycji: 2021-09-22 11:22:27
Ilość wyświetleń: 406

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej