Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję, jako znak solidarności z osobami z autyzmem. 

    Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu, która przedstawia najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania i zachowania uczniów w szkole.

    Kolejnym krokiem były warsztaty kreatywne pt. „Różnorodność czyni nas silnymi”. Prace zostały zawieszone na gazetce szkolnej.

    Uczniowie obejrzeli film pt. „Autyzm” będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu. Jego celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem, na co dzień.

    Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Data dodania: 2023-04-06 19:46:52
Data edycji: 2023-04-06 19:50:56
Ilość wyświetleń: 243

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej