Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Światowy Dzień Środowiska

    Światowy Dzień Środowiska to doroczne święto, którego celem jest nagłaśnianie problemów ekologicznych i szukanie ich rozwiązań. Jest to wydarzenie, które obchodzimy na rzecz ochrony środowiska, aby promować wiedzę na temat zagrożeń i problemów, z jakimi zmaga się nasza natura oraz przeciwdziałanie im. Uroczystość obchodzimy 5 czerwca na pamiątkę ustanowienia Programu Narodów Zjednoczonych do Spraw Środowiska. Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów 5 czerwca 1972 roku. Pierwsze obchody odbyły się dwa lata później w 1974 roku pod hasłem: „Tylko Jedna Ziemia”. Od 1987 roku główne uroczystości każdej edycji odbywają się w innym kraju.

    Jest to doskonała okazja, by rozmawiać z dziećmi o środowisku naturalnym i jego ochronie oraz, by kształtować postawy ekologiczne. W naszej szkole uczniowie wykonali plakaty, które informują o ochronie środowiska i promują działania ekologiczne. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane. Ponadto nauczyciele przygotowali tablicę informacyjną: „ Ekologia tam i tu, żeby świat był jak ze snu”.

 

 

Elżbieta Domaradzka

Teresa Woźniak

Cecylia Świątkowska

Data dodania: 2022-06-08 11:18:35
Data edycji: 2022-06-08 11:34:59
Ilość wyświetleń: 685

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej