Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Światowy Dzień Książki w naszej szkole

Światowy Dzień Książki w naszej szkole

    23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Była to dobra okazja do tego aby przyjrzeć się zainteresowaniom czytelniczym naszych uczniów. To symboliczna data dla literatury światowej, bowiem właśnie tegoż dnia 1616 roku zmarli wybitni pisarze Miguel de Cervantes i William Szekspir oraz historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega.

    Z okazji Światowego Dnia Książki odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza, która miała zachęcić dzieci do czytania. Uczniowie mieli za zadanie przynieść z własnych domowych biblioteczek swoje ulubione książki i prezentowali je na forum klasy i szkoły. Każdy opowiedział o swojej książce, przedstawił fabułę i uzasadnił dlaczego jest mu bliska.

    Prezentacja udowodniła, że zainteresowania uczniów są  różnorodne. Pojawiły się powieści, książki fantastyczne, biografie, komiksy, baśnie, literatura popularnonaukowa. W czasach, w których coraz mniej osób czyta, książkom potrzebna jest żywa reklama.

Jolanta Sroczyńska

Urszula Kobak

 

Data dodania: 2022-05-04 11:57:05
Data edycji: 2022-05-04 11:58:42
Ilość wyświetleń: 718

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej