Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Spotkanie z dietetykiem

„Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra”

 Linus Pauling

 

    18 października 2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły niezwykłego gościa - Panią Katarzynę Podgórską, która jest dietetykiem.

    Z przygotowanej przez Panią prelekcji uczniowie klas V-VIII mogli dowiedzieć się, między innymi z jakich składników powinien składać się zbilansowany posiłek, czego powinno być na talerzu najwięcej, czego nieco mniej, a co powinni jeść jedynie „okazjonalnie”.  Wspólnie zastanawiali się co to znaczy „zdrowe jedzenie” oraz jak przemycać w posiłkach te składniki, które są nielubiane. Wskazywali również te naturalne produkty podarowane nam przez naturę, które służą rozwojowi młodego człowieka, wpływają na jego zdrowie, kondycję fizyczną i wygląd zewnętrzny. Razem analizowali także skład niektórych produktów żywieniowych, szczególną uwagę zwracając na zawartość w nich cukru i innych niezdrowych składników.

    W czasie spotkania można było zadawać Pani Katarzynie pytania, na które szczegółowo i wyczerpująco odpowiadała. Z pewnością przekazana w ciekawy sposób młodym ludziom fachowa wiedza wpłynie na nich motywująco. Zdają sobie już sprawę z tego, że ich przyszłość zależy w dużej mierze od tego, co i w jakich ilościach jedzą, jakie napoje najczęściej spożywają i jak dużo czasu w ciągu dnia poświęcają na ruch fizyczny. Czas zdobytą teorię wcielić w życie! Do dzieła zatem!

Data dodania: 2022-10-19 12:56:43
Data edycji: 2022-10-20 10:38:44
Ilość wyświetleń: 614

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej