Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spółdzielnia uczniowska „ŻELEK”

    Spółdzielnia Uczniowska „Żelek” jest organizacją prowadzoną przez uczniów pod opieką nauczycieli - opiekunów. Działa na podstawie statutu uchwalonego prze Walne Zgromadzenie w oparciu o przepisy Prawa Spółdzielczego.

    Spółdzielnią kieruje Rada Nadzorcza, a podejmowane decyzje wprowadza w życie Zarząd Spółdzielni. Nad właściwym przebiegiem prac  SU czuwa komisja rewizyjna.

   Głównym celem działalności SU jest propagowanie idei spółdzielczości polegającej na jednoczeniu indywidualnych działań dla wspólnego dobra. Uczy pracy w grupie i odpowiedzialności za nią, samodzielności, podejmowania decyzji, szacunku do pieniędzy, mądrego inwestowania. Wymaga od młodego człowieka postawy kreatywnej i zaangażowanej, przejawiania własnej inicjatywy, zmagania się z przeciwnościami i przezwyciężania ich.  Podstawą jej działalności jest prowadzenie sklepiku uczniowskiego. Co roku sprzedają w nim uczniowie klas VI-VII.  Sklepik jest czynny podczas przerw międzylekcyjnych.

    W dniu 25 października 2022r. w naszej szkole odbyło się Walne Zebranie członków naszej Spółdzielni Uczniowskiej. Podczas spotkania członkowie spółdzielni wybrali Radę Nadzorczą w skład, której weszli

  1. Nawracaj Magdalena – przewodnicząca
  2. Olszówka Szymon – zastępca przewodniczącego
  3. Gonet Kamila – skarbnik

 oraz Komisję Rewizyjną w składzie:

  1. Kwiatkowska Lena
  2. Maduzia Marlena
  3. Nykiel Maria

Zebranie protokołował Radosław Miałkowski.

Serdecznie gratulujemy młodym przedsiębiorcom i życzymy owocnej pracy.

 

Opiekunowie Spółdzielni Uczniowskiej

Data dodania: 2022-11-15 12:02:09
Data edycji: 2022-11-15 12:09:41
Ilość wyświetleń: 136

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej