Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Spółdzielnia uczniowska „ŻELEK”

    Spółdzielnia Uczniowska „Żelek” jest organizacją prowadzoną przez uczniów pod opieką nauczycieli - opiekunów. Działa na podstawie statutu uchwalonego prze Walne Zgromadzenie w oparciu o przepisy Prawa Spółdzielczego.

    Spółdzielnią kieruje Rada Nadzorcza, a podejmowane decyzje wprowadza w życie Zarząd Spółdzielni. Nad właściwym przebiegiem prac  SU czuwa komisja rewizyjna.

   Głównym celem działalności SU jest propagowanie idei spółdzielczości polegającej na jednoczeniu indywidualnych działań dla wspólnego dobra. Uczy pracy w grupie i odpowiedzialności za nią, samodzielności, podejmowania decyzji, szacunku do pieniędzy, mądrego inwestowania. Wymaga od młodego człowieka postawy kreatywnej i zaangażowanej, przejawiania własnej inicjatywy, zmagania się z przeciwnościami i przezwyciężania ich.  Podstawą jej działalności jest prowadzenie sklepiku uczniowskiego. Co roku sprzedają w nim uczniowie klas VI-VII.  Sklepik jest czynny podczas przerw międzylekcyjnych.

    W dniu 25 października 2022r. w naszej szkole odbyło się Walne Zebranie członków naszej Spółdzielni Uczniowskiej. Podczas spotkania członkowie spółdzielni wybrali Radę Nadzorczą w skład, której weszli

  1. Nawracaj Magdalena – przewodnicząca
  2. Olszówka Szymon – zastępca przewodniczącego
  3. Gonet Kamila – skarbnik

 oraz Komisję Rewizyjną w składzie:

  1. Kwiatkowska Lena
  2. Maduzia Marlena
  3. Nykiel Maria

Zebranie protokołował Radosław Miałkowski.

Serdecznie gratulujemy młodym przedsiębiorcom i życzymy owocnej pracy.

 

Opiekunowie Spółdzielni Uczniowskiej

Data dodania: 2022-11-15 12:02:09
Data edycji: 2022-11-15 12:09:41
Ilość wyświetleń: 318

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej