Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

„Słowacki wielkim poetą był” - czyli uczniowie na spektaklu pt. „Balladyna”

    Sztuka teatralna to wspaniały sposób na przeżywanie i doświadczanie kultury. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły z kl. VI-VIII. Liczna, bo aż 48–osobowa grupa udała się 2 marca do Dębicy, by obejrzeć spektakl pt. "Balladyna" przygotowany przez zespół Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Starsi uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie znajomość lektury, młodsi mogli się z nią zapoznać.  Było wesoło, za sprawą prostego i bezpośredniego Grabca, magicznie dzięki wznoszącej się nad ziemią królowej Goplanie, a o patriotyzmie przypomniał zebranym waleczny Kirkor.

    Gra aktorska, kostiumy, niezwykła scenografia, efekty świetlne i dźwiękowe współtworzyły nastrój grozy i przeniosły młodych widzów w fascynujący świat magii. "Balladyna" to utwór złożony, ciągle aktualny, podejmujący potrzebę dążenia do wyznaczonych celów. Młody człowiek, do którego adresowany był spektakl, powinien jednak zdawać sobie sprawę, że nie da się uciec od odpowiedzialności. Tragiczne losy bohaterki należy traktować jako przestrogę.

    Widowisko było doskonałą okazją do sprawdzenia dojrzałego odbioru sztuki oraz zachowania w miejscach publicznych. Nasi uczniowie swoją postawą zdali egzamin na szóstkę!

Data dodania: 2023-03-08 13:37:13
Data edycji: 2023-03-08 13:38:43
Ilość wyświetleń: 305

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej