Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

      Okres wczesnoszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia, dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia.

   W mijającym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, opracowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Głównym celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych. Zajęcia realizowane były poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego, jak również przeprowadzenie zajęć edukacyjnych. Dzieci wykazywały  chęć poznawczą  dotyczącą omawianych zagadnień, a wykreślanki, labirynty, plątaninki i  liczne obrazki do kolorowania były pretekstem do podejmowania rozmów na tematy związane z ekologią i zdrowymi nawykami żywieniowymi. Pierwszoklasiści uczyli się komponować zdrowe kanapki na bazie jajek, sera i dodatków z warzyw,  przygotowywać soki,  a wraz z nadejściem wiosny założyli klasową uprawę rzeżuchy. Poznali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, odbyli pogadankę z pielęgniarką szkolną na temat zasad zdrowego odżywiania. Zaczęli też zwracać większą uwagę na zawartość swoich śniadaniówek, starając się, aby znalazły się w nich zdrowe przekąski.

    Realizacja podjętych działań programowych pozwoliła dzieciom zrozumieć znaczenie prawidłowych zachowań związanych z odżywianiem, zachęciła je do zdrowego żywienia, aby w przyszłości były świadomymi konsumentami i wybierały produkty z naturalnych hodowli i upraw.

Data dodania: 2024-06-03 19:51:59
Data edycji: 2024-06-03 20:08:37
Ilość wyświetleń: 136

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej