Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

REALIZACJA ZADAŃ PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – DZIAŁANIA W LUTYM

     Laboratoria Przyszłości w lutym upłynęły głównie pod znakiem druku 3D. Dzięki pracy z modelowaniem uczniowie naszej szkoły rozwijali kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, uczyli się współpracy. Drukowanie obiektów 3D wyposażyło dziewczęta i chłopców w praktyczne umiejętności i zapewne dało niektórym podstawy do kariery w inżynierii.  Nauka przestrzennego modelowania dzięki drukarce 3D daje nieograniczone możliwości – liczą się tylko umiejętności i wiedza!

    Dzięki środkom pozyskanym z Programu Laboratoria Przyszłości na lekcjach techniki uczniowie poznawali zasady łączenia przewodów elektrycznych za pomocą dwóch rodzajów lutownic. Wyjaśnione zostały zasady ich działania oraz miał miejsce pokaz używania sprzętu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Lutowanie przewodów elektrycznych to sposób trwałego łączenia elementów metalowych za pomocą spoiwa, czyli tzw. lutu. Tak przeprowadzone lekcje wzbudziły zainteresowanie wśród szóstoklasistów. 

    Ponadto w czasie zajęć wykorzystywano tablety, laptopy, mikroskopy, aparat fotograficzny, klocki LEGO SPIKE wraz z oprogramowaniem oraz okulary VR.

Data dodania: 2023-03-07 12:10:25
Data edycji: 2023-03-07 12:35:37
Ilość wyświetleń: 219

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej