Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

REALIZACJA ZADAŃ PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - DZIAŁANIA STYCZNIOWE

    W styczniu uczniowie naszej szkoły odkrywali coraz większe i ciekawsze możliwości sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.  W tym miesiącu postawiliśmy na doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych i rozwijanie kreatywności. Uczniowie  klas młodszych  w  ramach  zajęć z robotyki  budowali modele diabelskiego młyna, wirujących filiżanek oraz kolejki w parku rozrywki. Przeprowadzali burzę mózgów, aby czasem poeksperymentować i modyfikować zbudowane modele. Zajęcia tego typu, to znakomita nauka współdziałania w zespole oraz świetna zabawa.

    Na zajęciach koła filmowego uczennice i uczniowie wcielili się w role prezenterów prognozy pogody oraz wiadomości sportowych. Wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie lekcji, uczestnicy spotkań samodzielnie opracowali i przygotowali własną "transmisję". Relacje telewizyjne pełne były humoru, ale przede wszystkim obfitowały w ciekawe informacje, które przedstawione zostały w bardzo interesującej  formie.

  Ponadto podczas lekcji obowiązkowych wykorzystywano sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości do realizacji treści nauczania zawartych w podstawie programowej.

Film 1

Film 2

Data dodania: 2023-02-02 12:50:04
Data edycji: 2023-02-02 12:57:15
Ilość wyświetleń: 318

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej