Czcionka:

A+A-

Kontrast:

REALIZACJA ZADAŃ PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - DZIAŁANIA LISTOPADOWE

    Program Laboratoria Przyszłości, który realizujemy w naszej szkole, rośnie w siłę i staje się coraz większym źródłem wiedzy, doświadczeń oraz inspiracji.

    W ramach lekcji z robotyki uczniowie ćwiczyli umiejętność montażu modeli  z wykorzystaniem przekładni i elementów sterujących. Rozwijali i doskonalili korzystanie z instrukcji niezbędnych do konstrukcji robotów. Posługiwali się klockami Lego Spike Steam wraz z oprogramowaniem do tych zestawów.

    Podczas listopadowych zajęć uczestnicy koła filmowego wykorzystali sprzyjającą aurę i wykonywali jesienne zdjęcia. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach fotograficznych przeprowadzonych przez wykwalifikowanego fotografa, gdzie doskonalono umiejętności i poszerzano wiedzę. Podczas uroczystości obchodów rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości używano sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Aparat fotograficzny służył nie tylko do robienia zdjęć, ale również nagrywania montażu słowno – muzycznego. Nowo powstała sekcja medialna „Click!” wykonywała prace reporterskie w sposób świadomy i z zaangażowaniem.

    Na dodatkowych zajęciach z matematyki uczniowie klasy Va rozwiązywali zadania na platformie InstaKod w ramach przygotowania do drugiego etapu konkursu matematyczno - informatycznego INSTALOGIK oraz realizacji projektu EU CodeWeek. Bardzo pomocne okazały się przy tym  tablety zakupione w ramach LP.

Podczas godziny wychowawczej w klasie VIb nauczyciel przeprowadził lekcję i zapoznał uczniów z obsługą okularów VR. Uczestnicy zajęć mieli możliwość obejrzenia obrazów w nowej, dotąd im nie znanej rzeczywistości.  Wszystkie  treści wyświetlane w okularach przekazywane były z komputera nauczyciela, dzięki czemu to on sprawował pełną kontrolę nad realizowanym zadaniem, a wychowankowie z pełnym zaangażowaniem skoncentrowani byli na określonym zagadnieniu.

    Ponadto uczniowie naszej szkoły podczas lekcji biologii, geografii, języka angielskiego, języka niemieckiego wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości do realizacji treści nauczania zawartych w podstawie programowej.

Data dodania: 2022-12-05 13:55:30
Data edycji: 2022-12-08 09:07:11
Ilość wyświetleń: 158

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej