Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

REALIZACJA ZADAŃ PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

DZIAŁANIA W MARCU

    Photony są najbardziej zaawansowanymi technologicznie robotami edukacyjnymi. Nagrywanie i odtwarzanie dźwięku, czujnik światła oraz kontrastu, wykrywanie dotyku i przeszkód, pomiar odległości to tylko wybrane elementy sympatycznych robotów Photon, w posiadaniu których jest nasza szkoła! Dzięki uczestnictwu w programie Laboratoria Przyszłości w marcu odkrywaliśmy, czym jest sztuczna inteligencja, jak działa i w jaki sposób ją wykorzystać. Udział w zorganizowanym szkoleniu oraz lekcje tematyczne pozwoliły uczniom z pomocą aplikacji multimedialnej i tabletu tworzyć programy, które nadawały robotowi Photon określone zadanie. Nauka programowania to zapewne jedna z najważniejszych umiejętności XXI wieku. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest tak samo ważna, jak nauka czytania i matematyki. Lekcje z Photonem dostarczyły wiele radości oraz potwierdziły tezę, że często najlepiej kształcimy się poprzez zabawę.

    Ponadto w marcu podczas zajęć obowiązkowych i kół zainteresowań wykorzystywano tablety, laptopy, mikroskopy, aparat fotograficzny, klocki LEGO SPIKE wraz z oprogramowaniem oraz okulary VR.

Data dodania: 2023-04-18 12:57:12
Data edycji: 2023-04-18 13:01:10
Ilość wyświetleń: 188

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej