Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

„Radosny uśmiech radosna przyszłość”

    Program edukacyjny „Radosny uśmiech radosna przyszłość” realizowany jest w naszej  szkole od kilku lat.

    Celem programu jest dostarczenie dzieciom oraz ich rodzicom informacji i wskazówek dotyczących wyrobienia nawyku higieny jamy ustnej, pokazanie prawidłowych sposobów jej pielęgnowania oraz podniesienie wśród dzieci odpowiedzialności za dbanie o higienę jamy ustnej.

    Program ten realizowany był przy współudziale pielęgniarki szkolnej i rodziców. Wychowawca klasy I-III realizowali  program w swojej klasie przeprowadzając cykl zajęć w oparciu o obejrzany film pt. „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”. Uczniowie na zajęciach poznali znaczenie takich pojęć jak: osad nazębny, nić dentystyczna, bakterie, ubytki, fluor oraz poznali prawidłowe sposoby pielęgnowania zębów i dziąseł. Rozmowa kierowana poprowadzona po prelekcji filmu pozwoliła na ugruntowanie wiedzy dotyczącej dbałości o higienę jamy ustnej. Nauczyciel udzielił uczniom wyczerpujących odpowiedzi na pytania związane z treściami zawartymi w filmie. Podczas zajęć uczniowie poznali technikę szczotkowania zębów poprzez ćwiczenia na papierowym modelu jamy ustnej przy użyciu papierowej szczotki do zębów, a także umiejętność prawidłowego mycia uzębienia poprzez działania praktyczne w szkolnej toalecie. Plakaty instruktażowe dołączone do materiałów związanych z programem pomogły w przekazaniu tej wiedzy.

    Po ćwiczeniach dzieci wykonały piękne plakaty pt. „Radosny uśmiech”. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie szkolnej. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, a wiedza zdobyta podczas nich była systematycznie utrwalana w ciągu całego roku szkolnego w ramach zajęć z wychowania prozdrowotnego.

Koordynator

 

Data dodania: 2022-06-14 12:32:25
Data edycji: 2022-06-14 12:36:38
Ilość wyświetleń: 449

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej