Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

PROJEKT „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

PROJEKT „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzostku promują ideę pisania kartek i dbania o relacje. Przed Bożym Narodzeniem wzięli udział w czwartej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” zorganizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Celem działania jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Młodzież aktywnie włączyła się w akcję pisania kartek, by poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślić wyjątkowość osób, do której je adresowała. Nadawcy na  pewno sprawili wielką radość odbiorcom życzeń, którymi byli rówieśnicy, instytucje i nauczyciele. Pozdrowienia zredagowane zostały na kartkach autorstwa rysowniczki Joasi Kurowskiej przygotowanych przez fundację.

    Nasza młodzież nie zapomniała o tradycji wysyłania kartek świątecznych, bo klasa 8b wyszła z inicjatywą zorganizowania projektu „Na święta kartka zamiast sms -a”. Chętni uczniowie klas 4-8 własnoręcznie wykonywali pocztówki i redagowali na nich życzenia. Pomysłów nie brakowało, a adresatami tych dzieł byli rówieśnicy i nauczyciele szkoły. Kartki zostały spakowane do świątecznego pudła i dostarczone do odbiorców 6 grudnia przez ciekawie wystrojone postacie- Mikołaja, Choinkę, Renifera i Anioła (w bohaterów wcielili się Eliza Nawracaj, Wiktoria Malinowska, Kacper Wąsik i Kacper Kopeć). Cele tej akcji to sprawienie niespodzianki, kultywowania tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci i młodzieży. Takie działania na pewno integrują również społeczność szkolną, członków rodziny, którzy często pomagają w przygotowaniu kartek i sprawiają dzieciom niemałą frajdę.

Organizacje szkolne z opiekunami, biblioteka

Data dodania: 2021-12-21 12:13:08
Data edycji: 2021-12-21 12:14:54
Ilość wyświetleń: 439

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej