Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania

Prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania

    Szkolne Koło PCK wraz z pielęgniarką szkolną panią Janiną Wójcik zorganizowało dla klas trzecich oraz klasy szóstej prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania oraz zdrowego trybu życia.

    Na początku spotkań ich uczestnicy dowiedzieli się jak bardzo szkodliwe może być spożywanie niektórych produktów spożywczych i do jakich schorzeń może to prowadzić. Następnie pani pielęgniarka zaprezentowała piramidę żywieniową podkreślając jakie produkty są bardzo cenne dla zdrowia i które powinny jak najczęściej pojawiać się podczas codziennych posiłków. Dzieci zostały zapoznane nie tylko z najważniejszymi zasadami zdrowego odżywiania, ale też i trybu życia.

    Na koniec prelekcji młodsi uczniowie rozwiązywali zagadki związane z produktami żywnościowymi. Natomiast ich starsi koledzy musieli zmierzyć się z krzyżówką sprawdzającą ich wiedzę zdobytą podczas spotkania.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

Data dodania: 2022-01-24 11:20:23
Data edycji: 2022-01-24 11:21:22
Ilość wyświetleń: 434

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej