Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

PRELEKCJA DLA RODZICÓW

    24 listopada 2023 r. podczas zebrania wywiadowczego zgromadzeni rodzice mieli okazję wysłuchać prelekcji wygłoszonej przez psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dębicy na temat: „Zagrożenia związane z internetem, fonoholizmem, uzależnieniem od komputera. Psychologiczne aspekty cyberprzemocy”.

    Wykład miał na celu uzmysłowienie opiekunom jaki wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny ich podopiecznych ma nadużywanie telefonów, tabletów i laptopów oraz zbyt długie spędzanie z nimi czasu. Prowadząca przedstawiała nie tylko przykłady symptomów uzależnienia, ale również zaprezentowała konkretne przykłady tego, do czego ono prowadzi. Wskazała mechanizmy, które nami kierują podczas wchodzenia w uzależnienie oraz podpowiedziała w jaki sposób można się z niego choć trochę wycofać. Zaapelowała do wszystkich, aby starali się kontrolować to, jakie strony internetowe odwiedzają ich dzieci oraz ile czasu w ciągu doby na to poświęcają.

Data dodania: 2023-11-28 12:47:38
Data edycji: 2023-11-28 12:52:56
Ilość wyświetleń: 136

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej