Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Prawidłowe odżywianie i ruch = się zdrowie!

    Zdrowy styl życia ma niezwykle decydujący wpływ na ochronę zdrowia człowieka, co oznacza, że w największym stopniu o naszym zdrowiu decydujemy my sami.

    W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas starszych uczestniczyli  w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Celem podjętych działań było zwiększenie świadomości dotyczącego zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, kształtowanie postaw prozdrowotnych u uczniów oraz promowanie zdrowego stylu życia w swoim otoczeniu.

    Młodzież uczestniczyła w pogadankach i prelekcjach  prowadzonych przez nauczycieli i panią pielęgniarkę, podczas których poznali wpływ uzależnień na zdrowie oraz zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia.

    Z piramidą żywienia  zostali zapoznani w czasie warsztatów kulinarnych, podczas których dziewczęta  wykonały  zdrowe, pyszne śniadanie w formie artystycznie przyrządzonych kanapek oraz owocowych sałatek.

    W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, poprowadzonych przez instruktorów karate oraz zajęciach fitness, podczas których poznawali nowoczesne formy gimnastyki i uczyli się jak dbać o prawidłową postawę ciała. Niezwykłym  zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się  treningi z samoobrony. Pan instruktor przedstawił sposoby radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych przez wcześniejsze rozpoznawanie oraz unikanie takich sytuacji.  

    Na zajęciach  wychowania fizycznego nie zabrakło również  rozgrywek  klasowych, w czasie których uczniowie wspólnie się bawili oraz rywalizowali w różnych zadaniach ruchowych. Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie czym jest aktywność fizyczna i jaki ma wpływ na zdrowie i samopoczucie.

    Podjęte działania, przyczyniły się do zwiększenia świadomości wśród uczniów, dotyczącej zdrowego stylu życia oraz zrozumienia jak ważne dla naszego zdrowia jest prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna.

Nauczyciele wychowania fizycznego.

Data dodania: 2023-06-16 09:54:48
Data edycji: 2023-06-16 09:59:12
Ilość wyświetleń: 175

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej