Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

PRAKTYCZNY TRENING STRZELECKI W LO W KOŁACZYCACH

    4 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Brzostku wzięli udział w praktycznym treningu strzeleckim na wirtualnej strzelnicy, zorganizowanym w ramach Systemu Szkolno - Treningowego "Pojedynek" w LO w Kołaczycach. Trening ten miał na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa w strzelectwie oraz naukę bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią.

    Na początku szkolenia odbyła się prezentacja z zakresu bezpiecznego korzystania z broni oraz prawidłowych postaw strzeleckich. Instruktor przedstawił uczniom teoretyczną wiedzę dotyczącą techniki strzelania, omawiając kluczowe kwestie bezpieczeństwa i skuteczności.

    Następnie uczniowie mieli okazję praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę, wykonując strzały pod okiem instruktora. Podczas strzelania głównym elementem było precyzyjne wykonanie poleceń instruktora, co miało odzwierciedlać elementy musztry. Uczestnicy musieli bezwzględnie podporządkować się instruktorowi, co stanowiło kluczowy element zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

    Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem. Widać było, że zdobywana wiedza oraz umiejętności praktyczne wzbudziły w nich zainteresowanie tematyką strzelecką. W trakcie treningu panowała atmosfera skupienia i współpracy, co przyczyniło się do efektywnego przebiegu zajęć.

Data dodania: 2024-04-08 11:51:26
Data edycji: 2024-04-08 11:53:05
Ilość wyświetleń: 116

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej