Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

POLICJANCI Z WIZYTĄ W SZKOLE

    3 kwietnia 2024 r. dwoje funkcjonariuszy Posterunku Policji w Brzostku przeprowadziło dwugodzinną prelekcję dla uczniów klas IV-VIII. Policjanci w niezwykle ciekawy i interesujących sposób przybliżyli uczniom tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwego zachowania się przy spotkaniu z atakującym nas psem czy omówili zagrożenia wynikające z nieumiejętnego korzystania z social mediów. Dla grupy starszych przygotowali materiały ukazujące skutki sięgania po narkotyki. Wykład wielokrotnie przerywany był filmikami tematycznymi oraz opowieściami z codziennego życia policjantów. Stróże prawa opowiedzieli także młodzieży, jakie występki najczęściej popełniają młodzi ludzie i jakie ponoszą tego konsekwencje. Poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa w internecie oraz zagadnienia związane z przemocą wśród rówieśników, cyberzagrożeniami, cyberstalkingiem oraz hejtem. Policjanci uświadomili młodzieży, że zazwyczaj finał pozornie niewinnych „zabaw” najczęściej nie jest przyjemny i kończy się w komendzie. Goście poinformowali także  uczniów, że wraz z wiekiem, zaczynają prawnie odpowiadać za popełnione czyny i ich odpowiedzialność jest większa. Na zakończenie wszyscy chętni mogli zadać pytanie funkcjonariuszowi lub dowiedzieć się czegoś więcej na interesujący ich temat.

    Prelekcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodych odbiorców, którzy z zaciekawieniem i uwagą słuchali cennych rad, odpowiadali na zadawane pytania i porównywali zdobywana wiedzą z dotychczasowym swoim doświadczeniem.

Data dodania: 2024-04-04 10:00:18
Data edycji: 2024-04-04 10:01:53
Ilość wyświetleń: 154

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej