Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Pokażę ci mamo i tato...

Pokażę ci mamo i tato...

W ramach realizacji zadania „Pokażę Ci, mamo i tato – ratuję, nie ryzykuję” na terenie szkoły zorganizowano wydarzenie mające na celu promowanie bezpiecznych zachowań, abstynencji alkoholowej oraz rozwijanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji pielęgniarki szkolnej na temat zgubnych skutków spożywania alkoholu. Następnie przeprowadzono wspólną rozgrzewkę ruchową, która przygotowała uczestników do dalszych aktywności i zachęciła do aktywnego spędzania czasu. Następnie odbył się wspólny przemarsz dzieci i ich uczniów ulicami Brzostku, podczas którego uczestnicy propagowali ideę bezpieczeństwa oraz zdrowego stylu życia.

Kolejnym punktem programu był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pomocy osobom poszkodowanym oraz przećwiczyć wybrane czynności ratownicze pod okiem ratownika medycznego prowadzącego pokaz. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozwoliły uczestnikom zdobyć cenną wiedzę oraz praktyczne umiejętności.

Na zakończenie wydarzenia zorganizowano wspólnego grilla, który był okazją do integracji uczniów, rodziców i nauczycieli. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, sprzyjając budowaniu pozytywnych relacji oraz podsumowaniu zdobytych doświadczeń.

Realizacja zadania „Pokażę Ci, mamo i tato – ratuję, nie ryzykuję” przyczyniła się do zwiększenia świadomości uczestników w zakresie abstynencji alkoholowej, bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, a także promowała aktywność fizyczną oraz współpracę w społeczności szkolnej.

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-24 10:56:12
Data edycji: 2026-06-24 11:09:33
Ilość wyświetleń: 56

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej