Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

PIJ SOKI, BĘDZIESZ WIELKI

        Wszyscy dobrze wiedzą, jak bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  zdrowa alternatywa dla słodyczy. Przekonali się o tym uczniowie klasy I b podczas przygotowywania  i picia soków.

         Dlaczego warto pić soki?  Soki owocowe są bogate w łatwo przyswajalne węglowodany, które nie obciążają naszego układu pokarmowego ani żołądka, co sprawia, że są lekkostrawne. Nie zawierają tłuszczu. Obecna w nich witamina C  pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Picie pełnych witamin soków to też recepta na zdrowe, lśniące włosy oraz piękną, gładką skórę i sokoli wzrok. Pijąc soki bogate w składniki odżywcze można zapomnieć o grypie, katarze czy innych infekcjach.

        Wiedzę tę posiedli uczniowie podczas realizacji programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, którego jednym z celów jest budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Data dodania: 2024-02-27 18:58:45
Data edycji: 2024-02-27 19:14:56
Ilość wyświetleń: 224

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej