Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Perypetie przedszkolaków

    W II semestrze r. szk. 2021/2022 w oddziale przedszkolnym realizowane były różne działania, które miały na celu nabywanie przez dzieci umiejętności wnioskowania, myślenia przyczynowo-skutkowego, budowania wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym, technicznym. Zajęcia te kształtowały czynności intelektualne potrzebne dzieciom
w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji.

    W przedszkolu odbyło się spotkanie z pedagogiem szkolnym – panią Agatą Gonet. Pani pedagog opowiedziała dzieciom, czym są emocje, co wywołują i jaki wpływ mają na działania człowieka. Przypomniała dzieciom „kodeks przedszkolaka” oraz przeprowadziła „burzę mózgów” na interesujące dzieci tematy.

    Gościliśmy również higienistkę szkolną. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się (odpowiednio do pogody), jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

    Później zaprosiliśmy mamę Aleksandra, która przeprowadziła zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej. Korzystając z modelu szczęki, pani higienistka stomatologiczna zademonstrowała przedszkolakom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Każde dziecko miało możliwość obejrzenia przedmiotów służących do utrzymania czystości zębów. Następnie pani higienistka opowiedziała o pracy stomatologa i wykonywanych przez niego zabiegach leczniczych zębów. Kończąc spotkanie, mama Olka rozdała dzieciom prezenty – pojemniczki na zęby mleczne. Wszystkie dzieci obiecały codzienne szczotkowanie ząbków.

    Kolejnym gościem była w naszym przedszkolu mama Marlenki – fryzjerka. Pani Jadwiga przyniosła na spotkanie przedmioty, których używa na co dzień w swojej pracy. Na przyniesionych modelach głów z perukami dzieci mogły samodzielnie próbować swoich fryzjerskich umiejętności. To zadanie wywołało wiele radości u przedszkolaków. Pani Jadwiga opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca, zwróciła też uwagę na konieczność dbania o swoje włosy. To było cenne spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki miały okazję zobaczyć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę.

    Wybraliśmy się również na warsztaty do Biblioteki Publicznej w Brzostku. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać, jak  dbać
o książki. Dzieci mogły układać puzzle i klocki lego oraz pobawić się mięciutkimi poduchami.

    Nie można ominąć wizyty w przedszkolu pani Beaty – naszej strażniczki na przejściu dla pieszych, która przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze
i chodniku, przechodzenia przez jezdnię. Pani Beatka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci.

    Pierwszy dzień wiosny oraz Dzień Dziecka przedszkolaki świętowały na seansie filmowym  w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku.

    W II semestrze zorganizowaliśmy również konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Pierwsze miejsce zajęła Zuzia z oddziału 0”a”, drugie Miłosz z 0”c”, natomiast trzecie Tymoteusz z 0”a”. Braliśmy udział w konkursie „Palma Wielkanocna” organizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku – wykonanie grupowe.

Data dodania: 2022-06-24 10:04:42
Data edycji: 2022-06-24 10:08:58
Ilość wyświetleń: 800

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej