Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

PASOWANIE NA UCZNIA

PASOWANIE NA UCZNIA

    Rozpoczęcie nauki w szkole jest  niewątpliwie dużym  przeżyciem dla każdego dziecka oraz jego rodziców. Pierwszoklasiści poznają nowych  kolegów, nauczycieli, uczniowskie prawa i obowiązki, uczą się trudnej sztuki pisania i czytania. Każdy z nich stara się jak najlepiej sprostać tym niełatwym zadaniom. Chce, w zupełnie nowym otoczeniu, znaleźć swoje miejsce. Sprzyja temu akt przyjęcia pierwszaków do szkolnej rodziny poprzez ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na pełnoprawnego ucznia. W Szkole Podstawowej w Brzostku uroczystość ta miała miejsce 14 października w dzień Święta Komisji Edukacji Narodowej – patrona szkoły.

    Po wzorowo zaśpiewanym hymnie narodowym, dzieci z klas pierwszych złożyły uroczyste  ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając być dobrymi Polakami, sumiennie wykonywać wszystkie obowiązki, a swoim zachowaniem dawać powody do radości rodzicom i nauczycielom. Zwieńczeniem uroczystości był akt pasowania na ucznia szkoły, którego dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Salacha dużym, zielonym ołówkiem, który „przeżył” już niejedną taką uroczystość.

    Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia Pani Dyrektor Aleksandra Kobak-Hunia wręczyła uczniom  kolorowe dyplomy. Oczywiście były też wspólne zdjęcia, a w pięknie udekorowanych klasach czekał słodki poczęstunek i niespodzianka dla każdego już pełnoprawnego ucznia. „Pierwszak” – jak dumnie to brzmi.

Wychowawcy klas pierwszych

Data dodania: 2021-10-14 15:02:59
Data edycji: 2021-10-18 18:16:38
Ilość wyświetleń: 1122

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej