Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Niezwykła pasja Julki

    Szydełkowanie było niegdyś zajęciem powszechnym, a tę umiejętność posiadały niemal wszystkie kobiety. Dziś ta sztuka wytwarzania dzianin przeżywa renesans.

    Julia Czuba uczennica kl. VI w wolnych chwilach oddaje się pasji-rękodziełu. Szydełkiem potrafi wyczarować prawdziwe dzieła sztuki, uwielbia wyzwania i prace przy nietypowych projektach. W jej dłoniach powstają pluszaki, przytulanki, koszyczki, a nawet modne torebki. Smykałką do robótek ręcznych zaraziła ją ciocia, później sama próbowała, oglądając filmiki w Internecie. Szydełkowanie uspakaja, wycisza, pozwala się odprężyć po długim męczącym dniu. Wyrabia cierpliwość, kreatywność i daje mnóstwo satysfakcji.

    Jak zacząć przygodę z szydełkowaniem? Na początek potrzebne jest szydełko dobrane rozmiarem do włóczki. W serwisie You Tube mamy całe mnóstwo darmowych tutoriali dla początkujących. Można także wybrać się na warsztaty robienia na drutach oraz szydełkowania lub zakupić książki.

    Takie hobby daje możliwość stworzenia niebanalnych, oryginalnych rzeczy.

Data dodania: 2023-05-15 09:59:33
Data edycji: 2023-05-15 10:02:00
Ilość wyświetleń: 445

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej