Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Nasza Szkoła Najlepsza w Turnieju Debat Oksfordzkich

Nasza Szkoła Najlepsza w Turnieju Debat Oksfordzkich

    Po kilku latach przerwy do gminy Brzostek powróciły debaty oksfordzkie organizowane przez Bartka Ziaję, obecnie dziennikarza radia RMF FM.

    W tegorocznych zmaganiach, które miały miejsce 27 maja, wzięło udział 7 szkół. Wbrew pozorom nie było łatwo. Młodzi debatanci musieli pokonać stres oraz wykazać się umiejętnością argumentowania i podejmowania dyskusji. W ten sposób sprawdzili swoje możliwości w wystąpieniach publicznych. Reprezentanci naszej szkoły w pełni wykorzystali wiedzę i umiejętności nabyte podczas warsztatów prowadzonych przez Marcina Lewandowskiego z Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Świetnie też kierowali się wskazówkami udzielanymi przez Panią Marszałek debaty, Magdalenę Wajdę.

    Wszystkie drużyny odznaczały się wielką wolą walki. Nasi w I etapie wraz z Januszkowicami debatowali nad słusznością tezy: „Reklamy piwa i produktów alkoholowych powinny być całkowicie zakazane, nawet jeśli promują sport”. Z tego „starcia” wyszli zwycięsko i po krótkiej przerwie w półfinale zmierzyli się z Siedliskami-Bogusz, dyskutując na temat: „Celebryci nie powinni podejmować współpracy marketingowej z firmami oferującymi produkty lub usługi nieodpowiednie dla młodych ludzi”. Pani Marszałek stwierdziła, że była to najbardziej rozrywkowa debata. Ostatecznie Brzostek ponownie zwyciężył, choć kosztowało to mnóstwo nerwów i wysiłku intelektualnego. W finale nasi wraz z Przeczycą debatowali nad tezą: „Państwo ma prawo ograniczać wolność młodych ludzi w imię ich dobra”. Obie drużyny rewelacyjnie sobie radziły, jednak decyzją jury Puchar Burmistrza Brzostku zdobył… Brzostek. Mimo dużego zmęczenia cała szóstka naszych debatantów wydała głośny okrzyk radości: „Wygraliśmy!!!”

    Gratulacje dla całej szóstki, która intensywnie przygotowywała się do debat, a w sam dzień zmagań przez 7 godzin walczyła ze stresem i… przeciwnikami.

 

Urszula Kobak

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  1. Lena Szarek kl. 7b (Mówca I),
  2. Natan Nawracaj kl. 8c (Mówca II),
  3. Mikołaj Kolbusz kl. 6b (Doradca I),
  4. Bartosz Tyburowski kl. 6b (Doradca II),
  5. Szymon Stasiowski kl. 8c (Mówca III),
  6. Oliwia Szydłowska kl. 7b (Mówca IV).
Udostępnij
Data dodania: 2026-05-27 12:31:00
Data edycji: 2026-06-01 03:16:48
Ilość wyświetleń: 412

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej