Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nasz udział w Rajdzie Niepodległości Polski

Nasz udział w Rajdzie Niepodległości Polski

    Reprezentacja uczniów - historyków brzosteckiej Szkoły Podstawowej, wspólnie z Panią Dyrektor Małgorzatą Salachą, uczestniczyła 9 listopada w XII Powiatowym Pieszym Rajdzie Niepodległości „Liwocz 2022”. To wydarzenie było aktywną formą uczczenia obchodów 104. Rocznicy Święta Narodowego Polaków. Oto delegacje starszej młodzieży szkolnej z powiatu jasielskiego i części dębickiego podjęły kilku kilometrowy trud marszu z Ujazdu i Brzysk na najwyższą górę w okolicy – Liwocz. Budującym jest fakt, że wśród tych uczniów było wielu absolwentów brzosteckiej podstawówki! Na Liwoczu, po oficjalnym powitaniu, uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Potem częstowano kiełbaską z grilla oraz gorącą herbatą i słodyczami. Kolejnym punktem był wzruszający Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu szkolnych chórów i solistów. Wśród utalentowanych wykonawców naszą szkołę odważnie reprezentowała Kinga Zdziarska, która przy własnym akompaniamencie pięknie zaśpiewała pieśń pt. „Szara piechota”. Centralnym punktem Rajdu był niezwykle podniosły APEL POLEGŁYCH prowadzony przez uczniów z Klasy Mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Tak oto uczczona została Pamięć Walczących oraz Poległych i Pomordowanych w IMIĘ WOLNOŚCI I NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI na przestrzeni całej historii. Na zakończenie organizatorzy, na czele ze Panem Starostą Powiatu Jasielskiego, podziękowali wszystkim dyrektorom szkół i młodzieży za uczestnictwo oraz osobom i instytucjom zaangażowanym w perfekcyjne przygotowanie Rajdu.

    Jesteśmy wdzięczni i dumni, że jako delegacja brzosteckiej szkoły mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej patriotycznej uroczystości i w ten sposób oddać hołd naszej NIEPODLEGŁEJ OJCZYŹNIE.

                                                                                                                    

Wiesław Tyburowski

Data dodania: 2022-11-14 09:22:35
Data edycji: 2022-11-15 12:13:09
Ilość wyświetleń: 318

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook