Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - SPOTKANIE AUTORSKIE

    W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 26 września odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z panem Markiem Michalakiem – autorem książek dla dzieci,  pedagogiem specjalnym, doktorem nauk społecznych, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz latach 2008–2018 Rzecznikiem Praw Dziecka. Lekcja online promująca czytelnictwo była doskonałą okazją do zapoznania się z pracą pisarza oraz dyskusji na tematy związane z lekturami, przede wszystkim z tym, jakie wartości i przesłania w nich odnajdujemy. Pan dr Michalak na początku powitał serdecznie uczniów, opowiedział  o tym, co kieruje nim, kiedy tworzy swe dzieła. Wspomniał o międzynarodowym odznaczeniu, które sam posiada – Orderze Uśmiechu i jego znaczeniu. Pisarz przedstawił zebranym swą książkę: „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, którą stworzył z myślą nie tylko o małych czytelnikach, ale i ich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach. Opowiadania dotyczą wartości i ważnych pojęć takich  jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek, patriotyzm, asertywność.

    Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do dyskusji. Zadawali pytania, dzielili się swymi spostrzeżeniami. Spotkanie autorskie poruszyło wiele tematów ważnych i potrzebnych, było doskonałą okazją do promocji czytelnictwa.

Data dodania: 2022-09-28 12:44:01
Data edycji: 2022-09-28 12:50:59
Ilość wyświetleń: 466

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej