Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Narodowe Czytanie 2022

    Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły razem z pracownikami Biblioteki Publicznej oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku przystąpili do kolejnej edycji Narodowego Czytania.

    Tym razem na warsztat trafiły „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza z okazji 200. rocznicy ukazania się tegoż właśnie tomiku, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej.

    Teksty czytali przedstawiciele różnych instytucji. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Małgorzata Salacha, nauczycielka Sabina Wereszczyńska, ks. Daniel Garbacik oraz uczeń kl. 8a Radek Miałkowski. Odbiór czytanych ballad wspierała prezentacja klimatycznych obrazów Caspara Davida Friedricha, sentymentalne lub przerażające ścieżki dźwiękowe oraz pantomina w wykonaniu uczniów klas 6a, 6b i 8c. Mrok panujący w sali kinowej dodawał posmaku tajemniczości i niesamowitości. A wszystko to miało miejsce 23 września 2022 roku.

Data dodania: 2022-10-05 12:01:30
Data edycji: 2022-10-05 12:18:15
Ilość wyświetleń: 383

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej