Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

MŁODZI MAJĄ GŁOS - KONSULTACJE STRATEGII RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA

MŁODZI MAJĄ GŁOS - KONSULTACJE STRATEGII RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA

    12 października2021 r. przedstawiciele SU mieli okazję uczestniczyć (za pośrednictwem platformy Webex) w wideokonferencji, w ramach której odbyły się konsultacje poświęcone Strategiom RP na rzecz Młodego Pokolenia. Konsultacje organizowane były przez Ministra Piotra Mazurka, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki młodzieżowej oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem. Organizatorem tego interesującego wydarzenia było Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

    W konsultacjach uczestniczyło w sumie ponad 3,5 tys. młodych osób z woj. podkarpackiego, które przedstawiły setki nowych pomysłów i rozwiązań, dotyczących zarówno spraw lokalnych, jak i tematów istotnych z punktu widzenia młodzieży z całej Polski.

    W ramach konsultacji poruszone zostały tematy dotyczące edukacji i szkolnictwa wyższego, rynku pracy, przedsiębiorczości, zdrowia i sporu, ekologii i klimatu, społeczeństwa obywatelskiego i kultura.

    Cieszy fakt, że młodzież naszej szkoły miała możliwość wypowiedzenia się w tak ważnych kwestiach dotyczących tworzenia wieloletniej strategii Polski na rzecz młodych ludzi.

Samorząd Uczniowski

Data dodania: 2021-11-05 11:55:46
Data edycji: 2021-11-05 11:57:37
Ilość wyświetleń: 326

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej