Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

    W niewielkim szwedzkim mieście trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

    Tak przedstawiono zapowiedź filmu pt. „Świąteczny cud”, który zaciekawił uczniów klas piątych i siódmej naszej szkoły. Dziewczęta i chłopcy wraz z opiekunami 8 grudnia, w ramach mikołajkowego prezentu, udali się do kina Helios w Krośnie na ów seans.  Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołów klasowych, ale również kształtowanie nawyku właściwego zachowania się podczas jazdy autokarem i pobytu w kinie oraz stwarzanie sytuacji do zrozumienia takich wartości jak: RODZINA , MIŁOŚĆ, DOBRO, PRAWDA, ZAUFANIE, POMOC.

    Wyjazd wszystkim bardzo się podobał. Uczniowie wrócili zadowoleni i chętni na kolejne wyprawy do kina!

Data dodania: 2022-12-15 08:32:20
Data edycji: 2022-12-15 10:22:34
Ilość wyświetleń: 416

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej