Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

    „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
    Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs na hasło promujące tę piękną postawę.
    Z wielu wartościowych prac zostało wybrane pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz przyznano dwa wyróżnienia.
    Pierwsza nagroda przypadła Hubertowi Stankowi z klasy IV b, druga Amelii Zastawny z klasy IV b, trzecia Urszuli Dudek z klasy V a. Wyróżnienia otrzymały Aleksandra Żygłowicz z klasy V a oraz Wiktoria Lejkowska z klasy IV a.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Data dodania: 2023-11-21 13:09:39
Data edycji: 2023-11-21 13:10:38
Ilość wyświetleń: 237

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej