Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

MAGIA KINA…

MAGIA KINA…

MAGIA KINA…

 „TAJEMNICZY OGRÓD” ODKRYTY PRZEZ UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH I SZÓSTEJ

 

    Film jest tą dziedziną sztuki, która sprawia, że uczniowie są skłonni do dyskusji i poszerzania swej wiedzy oraz umiejętności. Kino szczególnie lubią młodzi widzowie, dlatego dziewczyny i chłopcy z klas czwartych oraz szóstej wraz z opiekunami wybrali się 4 listopada do kina Helios w Krośnie na najnowszą ekranizację powieści pt. „Tajemniczy ogród”. Bohaterką filmu jest młoda dziewczynka, Mary Lennox, która straciła rodziców i trafiła pod skrzydła swego wuja w jego ogromnej posiadłości. Nikt tam nie zajmował się nią zbytnio, więc dziewczynka sama organizowała sobie czas. Przy okazji poznała bezpańskiego psa, a także przykutego do łóżka, ciężko chorego syna wujka, chłopca o imieniu Colin. Z czasem też Mary odkryła, że nieopodal posiadłości znajduje się tytułowy tajemniczy ogród, wokół którego unosi się magiczna aura.

    Seans stał się dla uczestników wycieczki okazją do dyskusji dotyczącej budowania relacji, których tworzenie przychodzi łatwo i szybko przeradza się w przyjaźń, ale i tych, które wymagają więcej uwagi i troski w zrozumieniu drugiej osoby. Stał się zachętą do przeczytania książki. Inspiracją do przemyśleń dotyczących tajemnic – różnych ich rodzajów i funkcji, zalet i wad posiadania sekretu.

    Piękny film, pełen oszałamiających – fantastycznych i rzeczywistych historii sprawił przyjemność wszystkim uczestnikom wycieczki, zintegrował uczniów i wzmocnił więzi koleżeńskie.

Data dodania: 2021-11-10 09:01:34
Data edycji: 2021-11-10 09:01:58
Ilość wyświetleń: 649

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej