Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKOWYCH DZIAŁAŃ

    W październiku odbyło się wiele różnorodnych zajęć z pomocami zakupionymi w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

    Podczas drugiego miesiąca nauki biologii uczniowie klas piątych doskonalili swoje umiejętności mikroskopowania pracując na nowoczesnych mikroskopach zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapoznawali się z budową przyrządów, przygotowywali preparaty mikroskopowe oraz poznawali etapy obserwacji. Uczniowie klas szóstych na lekcjach  o tematyce tkanek zwierzęcych prowadzili obserwacje zespołu komórek, wykorzystując do tego gotowe preparaty dostępne w pracowni biologicznej. Zajęcia z mikroskopowania pozwoliły uczniom odkryć tajniki mikroświata oraz rozwijać ich kreatywność podczas lekcji.

    Na lekcjach języka polskiego w klasie Va i Vb wykorzystano tablety przy omawianiu lektury pt. „Opowieści z Narnii”. Uczniowie wyszukiwali odpowiednie informacje ze słowników on-line, wykonywali ćwiczenia interaktywne oraz oglądali wybrane fragmenty filmu. Dzięki nowym metodom i środkom dydaktycznym rozwijano umiejętności szybkiego wyszukiwania i selekcjonowania informacji.

    Zajęcia z robotyki dały uczniom klas trzecich możliwość innowacyjnego programowania klocków LEGO Education, Spike metodą „przeciągnij i upuść” w języku opartym na Schratch, który pozwolił „ożywić” klocki. Uczniowie klas starszych podejmowali tematy dotyczące budowania, konstruowania robotów oraz sterowania ich ruchem.

    W październiku na lekcjach techniki w klasach czwartych zostały wykorzystane tablice edukacyjne zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznawali zasady BHP, uczyli się jak zapobiegać wypadkom przy pracy. Pogłębili również swoją wiedzę dotyczącą ewakuacji z miejsca zagrożenia.

Data dodania: 2022-11-04 12:48:20
Data edycji: 2022-11-04 12:53:02
Ilość wyświetleń: 326

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej